بانکه به ظروف درب‌داری گفته می‌شود که برای نگهداری حبوبات و ادویه جات استفاده می‌شود. به این ظروف  ظروف بنشن هم می‌گویند ولی خوب همان بانکه در بین مردم و خانم‌ها معروف تر و پر کاربردتر هست. گاهی اوقات به جای بانکه حبوبات، از اسم قوطی حبوبات هم در بازار استفاده می‌شود ولی همچنان پیشنهاد ما برای نام بردن از این ظروف همین بانکه است.

  • 1) بانکه شیشه ای: پر استفاده ترین نوع، بانکه شیشه‌ای می‌باشد که می‌توان گفت در همه آشپزخانه‌ها با ظرفیت های مختلف استفاده می‌شوند. در کنار استفاده از این ظروف برای نگهداری حبوبات، می توان برای نگهداری ترشی‌جات و مرباجات و عسل نیز استفاده کرد. زیرا با توجه به شیشه ای بودن این ظروف داخل آنها دیده می‌شود که می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. ولی از طرفی هم باید مراقب باشید تا این ظروف دچار شکستگی و ترک در حین جابجایی و یا شستشو نشوند.

 

  • 2) بانکه استیل: تمام جنس بدنه این ظروف استیل می‌باشد که با توجه به نوع جنس این محصول ضد زنگ می‌باشد و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود. و از طرفی برای آشپزخانه های مدرن که در آن‌ها از ظروف و دکوراسیون فلزی استفاده شد قابلیت ست شدن بیشتری دارند و همچنین مدل استیل با لوازم  برقی خاکستری مثل یخچال و مایکروویو که رنگ خاکستری دارند قابل هماهنگ شدن می‌باشد.

 

  • 3) بانکه پلاستیکی: یکی از پرطرفدارترین این ظروف با جنس پلاستیکی می‌باشد بواسطه وزن سبک، جابجابی راحت و شاید از همه مهم تر قیمت بسیار مناسب تر می‌باشد. معمولا نحوه بسته شدن درب این ظروف بصور چرخشی می‌‌باشد که هم جنس بدنه و هم جنس درب پلاستکی می‌باشد و همین موضوع باعث می‌شود که وزن این محصول بسیار کم باشد. قیمت ظروف پلاستیکی یکی از بزرگترین مزیت نسبت به دسته های دیگر می‌باشد ولی خوب معمولا بواسطه ظاهر ساده ای که دارند زیاد روی بحث دیزاین آشپزخانه روی آنها حساب کرد ولی اگر کمی خلاقیت به خرج بدهیم می‌توان با هزینه ای مناسب بانکه هایی زیبا داشته باشیم که مناسب برای دکور هم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید