زمانی که بخواهیم برای خرید کلمن آب، کلمن شربت، فلاسک چای و … تصمیم‌گیری کنیم، قبل از هر چیزی بسیار اهمیت دارد تا به طور دقیق بدانیم قصد ما از خرید آن‌ها چیست؟ به بیانی نیاز است تا به طور واضح و دقیق بدانیم موارد مصرف آن‌ها چیست؟

 • 1. نوع مصرف:

 • اولین نکته‌ای که نیاز است مورد توجه قرار بگیرد، این است که نوع مصرف فلاسک یا کلمن چیست؟ مشخص نمودن همین مورد می‌تواند اثری مستقیم بر روی سه ویژگی دیگر نیز داشته باشد. ما باید به طور دقیق بدانیم که می‌خواهیم از این وسایل برای مصارف خانگی استفاده کنیم و یا به عنوان وسیله‌ای برای مسافرت‌هایمان و یا حتی ممکن است به قصد مصارف شرکتی و استفاده در اماکن پرجمعیت باشد. تمامی این موارد باید مورد توجه قرار گیرد.
  حتی نوع مایعاتی که قرار است در کلمن یا فلاسک ریخته شود هم بسیار حائز اهمیت است. اینکه قرار است کلمن آب باشد یا کلمن شربت، فلاسک آب سرد باشد، فلاسک آب جوش باشد و یا فلاسک چای.
 • 2. اندازه و ظرفیت

  پس از اینکه نوع دقیق و موارد استفاده از فلاسک و کلمن را مشخص کردیم، می‌توان به راحتی در خصوص اندازه و ظرفیت آن‌ها نیز تصمیم گرفت. عمدتاً اندازه و ظرفیت کلمن و فلاسک رابطه‌ای مستقیم با یکدیگر دارند، یعنی هر اندازه ظرفیت بالایی مورد نظر ما باشد، طبیعتاً به همان اندازه نیز اندازه آن‌ها بزرگ‌تر خواهد بود.
  توجه به اینکه می‌خواهیم فلاسک یا کلمن چند لیتری باشد و یا اینکه جوابگوی مصرف چند نفر باشد، دومین نکته‌ای است که باید در هنگام خرید به آن توجه شود.

 • 3. وزن

  وزن فلاسک و کلمن یکی از نکاتی است که می‌تواند با توجه به نوع مصارف (خانگی، شرکتی، مسافرتی و…) اثری مستقیم بر انتخاب ما داشته باشد. ما معمولاً هیچ وقت برای مسافرت از کلمن و فلاسک های بزرگ استفاده نمی‌کنیم. زیرا نمی‌خواهیم در هنگام مسافرت بار اضافه با خود همراه ببریم.
  اما در کنار نوع مصرف و نیز اندازه و ظرفیت فلاسک و کلمن، نوع آن‌ها هم مهم است. امروزه فلاسک ها و کلمن های متعددی ساخته می‌شود که با توجه به ویژگی‌های ساختاری، وزن آن‌ها نیز متفاوت است. به عنوان نمونه برخی از فلاسک ها دارای شیشه (محفظه داخلی) هستند و برخی دیگر بدون شیشه. برخی کلمن ها و فلاسک ها دارای بدنه پلاستیکی هستند و برخی دیگر دارای بدنه‌ای استیل. برخی فلاسک ها دوقلو هستند و…

 

دیدگاهتان را بنویسید