1- از بین بردن بوی بد سوختنی ها در آشپزخانه

اگر پس از سوختن غذا درست کردن پیاز داغ یا اسفند دود کردن آشپزخانه شما بوی بدی گرفته است برای رفع سریع این بوی ناخوشایند کمی دارچین یا وانیل با کمی شکر را درون تابه داغ کنید و اجازه دهید تا حدودی بسوزد.

 2- ازبین بردن بوی ماهی سرخ کرده

برای اینکه از باقی ماندن بوی ماهی سرخ کرده تا چند روز پس از پختنش در آشپزخانه جلو گیری کنید قبل از سرخ کردنش به روغن آن کمی کره بادام زمینی اضافه کنید.

3- از بین بردن بوی بد سطل زباله

هر بار که کیسه زباله را عوض می کنید در انتهای آن جوش شیرین بریزید تا بوی بدنگیرد.جوش شیرین یکی از موثرترین مواد از بین برنده بو طبیعی است و از بد بو شدن محیط جلوگیری می کند.

4- از بین بردن بوی چربی از آشپزخانه

دفعه بد که هنگام سرخ کردن چیزی از چربی استفاده کردید یک کاسه سرکه سفید را در محیط آشپزخانه قرار دهید. بوی بد جذب سطح کاسه می شود و اجازه نمی دهد بوی بد ناشی از چربی فضای آشپزخانه را اشغال کند.

5- از بین بردن بوی دوده یا غذا در آشپزخانه

شام شب گذشته باعث شده بوی بدی در فضای آشپزخانه تان بماند؟ یک پارچه تمیز رابا سرکه خیس کنید و در فضای اتاق بچرخانید تا هر بویی را از بین ببرد.روش بعدی این است که دو لیمو را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و داخل سینی پخت فر قرار دهید. سپس فر راتا دمای ۲۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید و لیموها را ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بپزید. همین که زمان پخت کامل شد اجازه دهید در فر باز بماند تا این ضد بوی طبیعی به شکل شگفت انگیزی هوای آشپزخانه را از هر بویی پاک کند.

دیدگاهتان را بنویسید