درباره بالابانیا

  • توسعه اینترنت روش‌های خرید ما را به کلی دگرگون کرده است. منافع موجود در خرید اینترنتی هر روز تعداد بیشتری از مردم را به تجربه آن و ایجاد تغییر در الگوهای متداول خرید ترغیب می‏‌کند. امروز دیگر افراد این روش خرید را بیشتر منطبق بر شرایط زندگی مدرن می‏‏‏‌بینند. ویژگی‏‏‏‌ها و طبیعت خرید اینترنتی با روحیات و نیازهای رو به رشد ما هماهنگ‏‏‌تر شده است. همه سخت در حال تلاش برای پیشرفت‏‏‌های شخصی و جمعی خود هستیم.
    امروزه بهای اوقات فراغت ما با وجود مشغله‏‌های روزانه بسیار گرانبها‌تر شده است. همه ما برای این اوقات برنامه ریزی فشرده‏‌تری داریم. دیگر صرف زمان‌هایی نسبتا طولانی در فعالیت‏‌های نه‌چندان با اهمیت مانند خرید و سفرهای شهری برای بسیاری از انسان‌ها اولویت خود را از دست داده است. هوشمندی انسان‌ها، آنها را مجاب می‏‌کند که با تغییر در الگوهای قدیمی و نا‏کارآمد زندگی، هوشمندانه‏‌تر و امروزی‏‌تر زندگی کنند. صرف اوقات فراغت برای تفریح، آموزش، ورزش، لذت بردن از علایق شخصی و رفع خستگی‏‏‌های روزانه اولویت بیشتری نسبت به فعالیت‌‏‏‏های وقت‌گیر و در عین حال کم اهمیت‏‏‏‌تر مانند خرید کردن دارند.
    امروز دیگر برای بیشتر نیازهای روزمره راه‏ حل‏‏‏‌های جدیدتری وجود دارد، از جمله برای انتخاب و خرید کالا. دیگر کمتر کسی برای خرید کالا، بدون تحقیق و بررسی دقیق اقدام می‏‌کند.
    مشتریان پیشاپیش و قبل از خرید از حق انتخاب گسترده خود و اطلاعات موجود نهایت استفاده را می‏‌برند. مشتری در دنیای امروز حق انتخاب بیشتری را طلب می‏‌کند و مایل است دقیق‏‌تر و با قطعیت بیشتری انتخاب کند. زندگی امروزی بی‏‌گمان خرید به رو‏‌ش‌های نو‏تر، هوشمندانه‏‌تر و البته لذت‏‏ بخش‏‌تری را می‏‌طلبد. از همین روست که هر روز به تعداد استفاده‏ کنندگان سرویس‌های اینترنتی و مشتریان فروشگاه‏‏‌‏های اینترنتی افزوده می‌‏‏شود.

فروشگاه اینترنتی بالابانیا با کمک نیروی فکری منظم و دقیق، و همکاری پرسنلی دلسوز پا به عرصه ی رقابت گذاشته است و در مدتی کوتاه به یاری ایده های تازه و جذاب تیم قدرتمند تجارت الکترونیک خود توانسته است به شما عزیزان خدمت رسانی کند. شعار سرزمین بالابانیا در تمام طول فعالیت خود همواره انتخاب برترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت با سریعترین ارسال بوده است.

داستان لوگو بالابانیا

از همان ابتدای شکل گیری برند بالابانیا، به لحاظ اهمیت بسیار زیادی که برای هویت بصری مجموعه مطرح بود، در انتخاب نام و لوگو، مطالعه و تحقیق بسیاری انجام شد.
بالابان نام یک پرنده از خانواده شاهین ها می باشد، همچنین بالابان یک ساز بادی استوانه‌ای است، این ابزار موسیقی در بین مردمان آذربایجان رایج است و در زبان کردی به معنی پلکان می باشد.
با اضافه کردن «یا» در انتهای کلمه بالابان و تبدیل آن به بالابانیا، سعی شده اشاره به مکانی به اسم بالابانیا شده باشد.
حرف ب و b به شکلی طراحی شده که در زبان فارسی و انگلیسی بیانگر حرف ابتدایی بالابانیا باشد و نحوه قرار گیری، شکل هندسی و برش ها، تصویری ساخت از نمیرخ یک پرنده، رنگی انتخاب شد تا بتوان شور و هیجان ساز بالابان را به بیننده منتقل کرد.
با الهام گرفتن از ریشه معنایی کلمه بالابانیا: پرواز در سرزمین بدون مرز دنیای دیجیتال مارکتینگ و خرید آنلاین، چقدر دلنشین تر میشه وقتی همراه با موسیقی پر شور و هیجانی از جنس بالابان باشه، اینجا سرزمین بالابانیاست…
پروژه بالابانیا سال 1398 با همکاری مجموعه «کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات پیوند» با راه اندازی فروشگاه اینترنتی بالابانیا، معرفی و فعالیت خود را آغاز نمود.

سعید ئیل ترک – طراح هویت بصری بالابانیا